Infineon IPD30N03S2L20ATMA1
IPD30N03S2L20ATMA1 N-Channel MOSFET, 30 A, 30 V OptiMOS, 3-Pin DPAK Infineon
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页19 年前
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+41.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2006-07-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-07-31
相关零件
Trans MOSFET N-CH 30V 30A 3-Pin TO-252 T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 7.8A Ta 32A Tc 32A 2.1W 3.5ns
Single N-Channel 30 V 0.031 Ohm 29 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252AA
InfineonIRFR3303PBF
30V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a D-Pak package, DPAK-3, RoHS
STMicroelectronicsSTD27N3LH5
N-channel 30 V, 0.014 Ohm, 27 A, DPAK, STripFET (TM) V Power MOSFET
Power MOSFET 25V 65A 8.4 mOhm Single N-Channel DPAK
描述
30V, N-Ch, 20 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™, PG-TO252-3, RoHS
Infineon SCT
Mosfet, Aec-Q101, N-Ch, 30V, To-252; Transistor Polarity:n Channel; Continuous Drain Current Id:30A; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(On):0.0145Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:1.6V; Power Rohs Compliant: Yes
Power Field-Effect Transistor, 30A I(D), 30V, 0.031ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Package (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: Low switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; Robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: OptiMOS-T 40V addresses to small loads control switching (3-phase and H-bridge motors, electric pumps, etc. especially in combination with PWM control).; Body applications