Infineon IPD30N03S2L10ATMA1
30V, N-Ch, 10 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™, PG-TO252-3, RoHS
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页19 年前
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Introduction Date2006-07-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-02-29
LTD Date2024-08-31
相关零件
Trans MOSFET N-CH 30V 35A 3-Pin(2+Tab) TO-252
Tube Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 10A Ta 32A Tc 32A 1.87W 1.3ns
Power MOSFET 25V 65A 8.4 mOhm Single N-Channel DPAK
onsemiNTD65N03R
Tube Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 9.5A Ta 32A Tc 32A 50W 20.3ns
Single N-Channel 30 V 0.031 Ohm 29 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252AA
InfineonIRFR3303PBF
30V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a D-Pak package, DPAK-3, RoHS
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 30V 30A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
30V 30A 100W 10m惟@10V,30A 2V@50uA 1 N-Channel TO-252-3 MOSFETs ROHS
IPD30N03 OPTLMOS N-CHANNEL POWER MOSFET;
Power Field-Effect Transistor, 30A I(D), 30V, 0.0146ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Package (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: Low switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; Robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: OptiMOS-T 40V addresses to small loads control switching (3-phase and H-bridge motors, electric pumps, etc. especially in combination with PWM control).; Body applications