Infineon IPC100N04S52R8ATMA1
40V, N-Ch, 2.8 mΩ max, Automotive MOSFET, SS08 (5x6), OptiMOS™-5, PG-TDSON-8, RoHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页9 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-87.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginAustria, Germany, Indonesia, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-12-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Infineon SCT
MOSFET, AEC-Q101, N-CH, 40V, 100A, TDSON; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:100A; Drain Source Voltage Vds:40V; On Resistance Rds(on):0.0023ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vg