Infineon IPB031NE7N3GATMA1
Trans MOSFET N-CH 75V 100A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页15 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-09-30
相关零件
60V, N-Ch, 2.4 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO263-3, RoHS
Trans MOSFET N-CH 80V 120A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
InfineonAUIRFS3206
MOSFET, N-CH, 60V, 210A, D2PAK; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 80V, 110A, 2.4mΩ
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 60 V, 110 A, 2.7 mΩ
VISHAY SQM120N06-3M5L-GE3 MOSFET Transistor, N Channel, 120 A, 60 V, 0.0028 ohm, 10 V, 2 V
描述
100 A 75 V 0.0031 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-263AB
MOSFET N-CH 75V 100A TO263-3-2
The 75V OptiMOS™ technology specializes in synchronous rectification applications, PG-TO263-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 75V, 0.0031ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
IPB031NE7 - 12V-300V N-CHANNEL P
The 75V OptiMOS™ technology specializes in synchronous rectification applications. Based on the leading 80V technology these 75V products feature simultaneously lowest on-state resistances and superior switching performance.