Infineon IPA032N06N3GXKSA1
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 84 A, 2.6 Milliohms, TO-220, 3 Pins, Through Hole
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页12 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.59%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginAustria, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-05-10
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-03-31
相关零件
Trans MOSFET N-CH 60V 88A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Rail
Trans MOSFET N-CH 60V 84A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
InfineonIRFB7545PBF
MOSFET Transistor N-Channel 60 V 95A (Tc) 125W (Tc) Through Hole TO-220
Trans MOSFET N-CH 60V 69A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
MOSFET N-CH 60V 77A TO-220F / Trans MOSFET N-CH Si 60V 77A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Tube
STMicroelectronicsSTP140N6F7
N-channel 60 V, 0.0031 Ohm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220 package
描述
Trans MOSFET N-CH 60V 84A 3-Pin TO-220FP Tube
84 A 60 V 0.0032 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
OPTIMOS 3 POWER-TRANSISTOR Power Field-Effect Transistor, 84A I(D), 60V, 0.0032ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
OptiMOS™ 60 V is a perfect choice for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger.In addition these devices can be used for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.
MOSFET, N-CH, 60V, 84A, TO-220-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 84A; Drain Source Voltage Vds: 60V; On Resistance Rds(on): 0.0026ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3V; Pow