Infineon IGW30N60TPXKSA1
High-speed Igbt With Trenchstop Technology For Efficient Switching Up to 175 Deg
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页0 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-04-18
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-10-15
LTD Date2027-04-15
描述
Hard-switching 600 V, 30 A TRENCHSTOP™ Performance IGBT in TO-247 package combines the best trade-off between conduction and switch-off energy with outstanding robustness and excellent EMI behaviour.
Igbt, Single, 600V, 53A, To-247; Dc Collector Current:53A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(On):1.6V; Power Dissipation Pd:200W; Collector Emitter Voltage V(Br)Ceo:600V; Transistor Case Style:To-247; No. Of Pins:3Pins; Rohs Compliant: Yes |Infineon IGW30N60TPXKSA1