Infineon IFCM30T65GDXKMA1
CIPOS™ Mini 650 V, 30 A two-phase interleaved PFC intelligent power module, MDIP-21, RoHS
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页8 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.26%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginAustria, Germany, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2016-05-18
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-08-15
LTD Date2027-02-15
描述
Infineon SCT
IPM Module IGBT 13.5 to 16.5V 2.3V 30A 2kV 24-Pin DIP Tube
Intelligent Power Module, 650V, Dip; Ipm Power Device:Igbt; Voltage Rating (Vces/Vdss):650V; Current Rating (Ic/Id):30A; Isolation Voltage:2Kv; Ipm Case Style:Dip; Ipm Series:Cipos; Product Range:-; Svhc:No Svhc (27- Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IFCM30T65GDXKMA1
CIPOS™ Mini 650 V, 30 A two-phase TRENCHSTOP™ IGBT based intelligent power module in DIP 36x21D package that provides fully featured interleaved Power Factor Correction (PFC) input power stage. Perfectly suited for home appliances and industrial drives with excellent thermal conduction and electrical isolation based on DCB substrate.