Infineon FZ1600R33HE4BPSA1
Infineon FZ1600R33HE4BPSA1 Single IGBT Module, 1.6 kA 3300 V AG-IHVB130
Production
制造商页面
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-60.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Hungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-04-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Insulated Gate Bipolar Transistor, 1600A I(C), 3300V V(BR)CES, N-Channel
IGBT MODULE, 3.3KV, 1.6KA, SCREW;
IGBT MOD 3300V 1600A AGIHVB130-3
IHV IHM T XHP 3 3-6 5K AG-IHVB13
FZ1600R3 - 3300 V, 1600 A SINGLE
Igbt, 3.3Kv, 1.6Ka, Module; Continuous Collector Current:1.6Ka; Collector Emitter Saturation Voltage:2.4V; Power Dissipation:-; Operating Temperature Max:150°C; Igbt Termination:Stud; Collector Emitter Voltage Max:3.3Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FZ1600R33HE4BPSA1