Infineon FP50R12W2T7BPSA1
Transistor IGBT Module Hex N-Channel 1200V 50A 20V Surface Mount
Production
制造商页面
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Trans IGBT Module N-CH 1200V 50A 23-Pin Tray
IGBT MODULE, 1.2KV, 50A, 0.02W/PRESS FIT;
IGBT MODULE 1200V 50A AG-EASY2B
Converter-Brake-Inv 1200V 10A EASY1B
Insulated Gate Bipolar Transistor
EasyPIM™ 2B 1200 V, 50 A three phase input rectifier PIM (Power Integrated Modules) IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT7, Emitter Controlled 7 diode and NTC.
Igbt, Pim, 1.2Kv, 50A, Module; Continuous Collector Current:50A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.5V; Power Dissipation:20Mw; Operating Temperature Max:175°C; Igbt Termination:Solder; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FP50R12W2T7BPSA1