Infineon FP25R12W2T7BPSA1
Trans IGBT Module N-CH 1200V 25A 35-Pin Tray
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.90%
供应链
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-06-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Insulated Gate Bipolar Transistor, 1200V V(BR)CES
IGBT MODULE 1200V 25A AG-EASY2B
Converter-Brake-Inv 1200V 10A EASY1B
Igbt, Pim, 1.2Kv, 25A, Module; Continuous Collector Current:25A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.6V; Power Dissipation:20Mw; Operating Temperature Max:175°C; Igbt Termination:Press Fit; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FP25R12W2T7BPSA1