Infineon FF400R06KE3HOSA1
62 mm 600 V, 400 A dual IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT3 and Emitter Controlled3 Diode.
Production
数据表和文档
Infineon
Datasheet1 页14 年前
IHS
Newark
Elcodis
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-56.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-03-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
IGBT, MODULE, N-CH, 600V, 500A; Transistor Polarity: N Channel; DC Collector Current: 500A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.45V; Power Dissipation Pd: 1.25kW; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 600V; Transist
Igbt, Module, N-Ch, 600V, 500A; Continuous Collector Current:500A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.45V; Power Dissipation:1.25Kw; Operating Temperature Max:150°C; Igbt Termination:Tab; Collector Emitter Voltage Max:600V Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FF400R06KE3HOSA1