Infineon FF300R07KE4HOSA1
IGBT Array & Module Transistor, Dual NPN, 365 A, 1.55 V, 940 W, 650 V, Module
Production
数据表和文档
Infineon
Datasheet1 页14 年前
IHS
Newark
iiiC
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
62 mm 650 V, 300 A dual IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT4 and emitter controlled diode.
FF300R07KE4 Series 650 V 365 A 940 W Chassis Mount IGBT Module
Transistor IGBT Module N-CH 650V 365A 20V Screw Mount Tray
Trans IGBT Module N-CH 650V 365A 940mW 7-Pin 62MM-1 Tray
Insulated Gate Bipolar Transistor, 365A I(C), 650V V(BR)CES, N-Channel
650 V dual IGBT module, AG-62MM-1-7, RoHS
Infineon SCT
IGBT Modules IGBT Module 300A 650V
IC MCU 32B 2.0625MB FLSH 144LQFP
IGBT MODULE, DUAL NPN, 1.55V, 365A; Transistor Polarity: Dual NPN; DC Collector Current: 365A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.55V; Power Dissipation Pd: 940W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 650V; Transis