Infineon FF200R12KS4HOSA1
Trans IGBT Module N-CH 1200V 275A 1400000mW 7-Pin 62MM Tray
Production
数据表和文档
Infineon
Datasheet1 页14 年前
IHS
TME
Elcodis
库存历史记录
3 个月趋势:
+47.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2004-07-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Insulated Gate Bipolar Transistor, 290A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel
Insulated Gate Bipolar Transistor, 550A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel
Insulated Gate Bipolar Transistor, 210A I(C), 1200V V(BR)CES
Trans IGBT Module N-CH 1200V 220A 690000mW 7-Pin Case SP-6 Tube
Trans IGBT Module N-CH 1.2KV 200A 20-Pin Case SP4
MicrochipAPTGT200A120G
Trans IGBT Module N-CH 1200V 280A 890000mW 7-Pin Case SP-6 Tube
描述
Infineon FF200R12KS4HOSA1 Series IGBT Module, 275 A 1200 V AG-62MM-1, Panel Mount
IGBT Array & Module Transistor, N Channel, 275 A, 3.2 V, 1.4 kW, 1.2 kV, Module
62 mm 1200 V, 200 A dual IGBT modules with fast IGBT2 for high-frequency switching is the right choice for your design. Also available with Thermal Interface Material.
Igbt, Module, N-Ch, 1.2Kv, 275A; Transistor Polarity:N Channel; Dc Collector Current:275A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(On):3.2V; Power Dissipation Pd:1.4Kw; Collector Emitter Voltage V(Br)Ceo:1.2Kv; Transistor Case Rohs Compliant: Yes |Infineon FF200R12KS4HOSA1