Infineon FD400R12KE3HOSA1
62 mm 1200 V, 400 A chopper IGBT modules are the right choice for your design.
Production
数据表和文档
Infineon
Datasheet1 页14 年前
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.61%
供应链
Country of OriginAustria, Hungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Infineon FD400R12KE3HOSA1 IGBT, 400 A 1200 V, 5-Pin, Panel Mount
Trans IGBT Module N-CH 1200V 580A 2000W 5-Pin 62MM-1 Tray
MÓDULO IGBT, 1.2KV, 580A, CHOPPER SIMPLE;
IGBT MODULE, 1.2KV, 580A, SINGLE CHOPPER;
2KW 1.7V 2.15V@ 15V,400A 580A 106.4mm*61.4mm*29mm
Insulated Gate Bipolar Transistor
Igbt, 1.2Kv, 580A, Module; Continuous Collector Current:580A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.7V; Power Dissipation:2Kw; Operating Temperature Max:125°C; Igbt Termination:Stud; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FD400R12KE3HOSA1