Infineon CYRF6936-40LTXC
IC Rf Txrx+mcu ISM>1GHZ 40-VFQFN / Rf Transceiver Gfsk 2.5V/3.3V 40-PIN QFN Ep Tray
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页22 年前
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
iiiC
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-08-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2018-07-04
LTD Date2018-12-31
相关零件
CYRF7936 Series 4 dbm 34.6 V 2.4 Ghz CyFi Transceiver - QFN-40
IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 40-VFQFN / RF Transceiver GFSK 40-Pin QFN EP Tray
RF Transceiver GFSK 3.3V 40-Pin QFN EP Tray
Texas InstrumentsCC2543RHMT
2.4GHz RF Value Line SoC with 32kB flash, 16 GPIO, I2C, SPI and UART 32-QFN
NXP SemiconductorsJN5164/001,515
JN5164 Series 3.6 V 2.4 GHz IEEE802.15.4 SMT Wireless Microcontroller - VFQFN-40
NXP SemiconductorsJN5161/001,515
MCU 32-bit JN516x RISC 64KB Flash 40-Pin HVQFN EP T/R
描述
IC, RF TRANX, 2.4GHz to 2.483GHz, QFN-40; Frequency Range:2.4GHz to 2.483GHz; Modulation Type:GFSK; Data Rate:1Mbps; Output Power (dBm):4dBm; Sensitivity dBm:-97dBm; RF IC Case Style:QFN; No. of Pins:40
IC, WIRELESS USB, LP, 2.4GHZ, 40QFN; Frequency Min:2.4GHz; Frequency Max:2.497GHz; RF / IF Modulation:GFSK; Data Rate:1Mbps; Receiving Current:21.2mA; RF IC Case Style:QFN; No. of Pins:40Pins; Supply Voltage Min:1.8V; Supply Voltage RoHS Compliant: Yes