Infineon BSC028N06NSTATMA1
60 V 24 A 100 A 3 W 2.8mOhm Surface Mount N-Channel MOSFET - PG-TDSON-8
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页13 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-18
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-03-31
描述
Transistor MOSFET N-CH 60V 100A 8-Pin TDSON T/R
OptiMOS™ 5 power MOSFET with enhanced temperature rating for improved robustness, PG-TDSON-8, RoHS
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 60V 24A 8-Pin TDSON EP
MOSFET N-CH 60V 24A/100A TDSON / N-Channel 60 V 24A (Ta), 100A (Tc) 3W (Ta), 100W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-7
Power Field-Effect Transistor, 137A I(D), 60V, 0.0028ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
3W 20V 37nC@ 10V 60V 2.8m¦¸@ 10V 2.7nF@ 30V TDSON-8-EP
Infineon MOSFET BSC028N06NSTATMA1
BSC028N06 - N-CHANNEL POWER MOSF
Mosfet, N-Ch, 60V, 100A, Tdson; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:100A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:2.8V Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies BSC028N06NSTATMA1