Infineon BFP520H6327XTSA1
RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.05A I(C), 1-Element, L Band, Silicon, NPN
NRND
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet14 页7 年前
IHS
TME
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.54%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1998-11-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 days ago)
相关零件
NXP SemiconductorsBFU730LXZ
Trans Gp Bjt Npn 3V 0.03A 3-Pin Dfn_C T/R Rohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors BFU730LXZ
NXP SemiconductorsBFU530XRR
RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.065A I(C), 1-Element, L Band, Silicon, NPN
NXP SemiconductorsBFU550XRR
RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.08A I(C), 1-Element, L Band, Silicon, NPN
Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 50V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
Small Signal Bipolar Transistor, 0.5A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
Small Signal Bipolar Transistor, 0.2A I(C), 20V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
描述
BFP520 Series 3.5 V 50 mA Low Noise Silicon RF Bipolar Transistor - SOT343-4
Trans RF BJT NPN 2.5V 0.05A 125mW Automotive AEC-Q101 4-Pin SOT-343 T/R
Bipolar 125mW 1V 30nA 10V 20V 50mA SOT-343 , 2mm*1.25mm*900¦Ìm
NPN-RF 2,5V 50mA 125mW 45GHz SOT343R
3.5V 100mW NPN - Bipolar Transistors - BJT ROHS
RF Bipolar Transistors RF BIP TRANSISTOR
Infineon RF Bip Transisitor BFP 520F H63
NPN RF-Transistor 1,8GHz PTSFP4
RF TRANS NPN 3.5V 45GHZ SOT343-4
RF TRANSISTOR, NPN, 2.5V, 45GHZ, SOT-343; Transistor Polarity: NPN; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 2.5V; Transition Frequency ft: 45GHz; Power Dissipation Pd: 125mW; DC Collector Current: 50mA; DC Current Gain hFE: 70hFE; RF Transistor Case: SOT-343; No. of Pins: 4Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: AEC-Q101; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)