Infineon BFP193WH6327XTSA1
BFP193W Series 12 V 80 mA Low Noise Silicon Bipolar RF Transistor - SOT-343
NRND
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet6 页12 年前
IHS
_legacy Avnet
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.01%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-09-04
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 days ago)
相关零件
NXP SemiconductorsBFU550XRR
RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.08A I(C), 1-Element, L Band, Silicon, NPN
NXP SemiconductorsBFU520XRR
RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.05A I(C), 1-Element, L Band, Silicon, NPN
Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 50V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
onsemiBC848BMTF
Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
NXP SemiconductorsBFU520XRVL
Small Signal Bipolar Transistor, 0.5A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
描述
RF TRANSISTOR, NPN, 12V, 8GHZ, SOT-343; Transistor Polarity:NPN; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:12V; Transition Frequency ft:8GHz; Power Dissipation Pd:580mW; DC Collector Current:80mA; DC Current Gain hFE:70hFE; RF
RF TRANSISTOR, NPN, SOT-343; Transistor Type:RF Bipolar; Transistor Polarity:NPN; Collector-to-Emitter Breakdown Voltage:12V; Continuous Collector Current Ic:80mA; ft, Typ:8GHz; Case Style:SOT-343; Power Dissipation Pd:580mW; Termination Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Associated Gain Ga:20.5dB; Noise:1dB; Test Frequency:900MHz; Transistors, No. of:1; ft, Min:6000MHz; Current Ic @ Gms:30mA; Current Ic Continuous a Max:0.05A; Current Ic Fc Measurement:10mA; Current Ic Max:0.05A; Current Ic av:80mA; Current Ic hFE:30mA; Gms:13dB; Min Hfe:50; Noise Level, Fc @ Ic:2.1dB; Power, Ptot:580mW; SMD Marking:RCs; Voltage, Vcbo:20V
制造商别名
  • Infineon Technologies
  • INF
  • INFINEO
  • INFINE
  • INFIN
  • INFINION
  • INFI
  • INFENION
  • SIM
  • INFIEON
  • INFINEON TECH
  • INFINEN
  • IFX
  • INFIENON
  • IR/INFINEON
  • INFINEON/IR
  • IFT
  • INFINEON/SIEMENS
  • LNFINEON
  • INFN
  • Infineon Tech ICs
  • INFINEON TECHNOLOGIE
  • NFINEON
  • INFINEON/Infineon
  • INFINEON TECHNOLOGIES (ASIA
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • BFP 193W H6327