Idec RU4S-C-A220
Power Relay, 4PDT, 240VAC, 6A, Socket Rohs Compliant: Yes
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页7 年前
element14 APAC
Master Electronics
Sager Electronics
Switches Unlimited
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.47%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Relay;E-Mech;4PDT;Ctrl-V 220/240VAC;3A;220VAC;Socket Mount;Blade Term;MY Series
Power Relay 200/220VAC 5A 4PDT(28x21.5x36)mm Socket
描述
RELAY 220 TO 240 VAC, 220 TO 240 VAC, 4PDT, 35 MM H X 21 MM W, 6 A PANEL
silver+Gold plating 240V 6A 4PDT (4 Form C) Plugin,21x27.5mm Power Relays ROHS
General Purpose Relays Relay Plug-In 4PDT 6A 240VAC
RU Series Universal Power Relay
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 1190mW (Coil), 6A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
Relay, 4PDT, 6A, 220-240VAC Coil,
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 240V
IDEC 4PDT with light, no lever AC220-240V coil
POWER RELAY, 4PDT, 220VAC, 6A, PLUG IN Relay Type:General Purpose Coil Voltage VAC Nom:220V Contact Current Max:6A Contact Voltage AC Nom:250V Contact Voltage DC Nom:30V Coil Resistance:18230ohm Contacts:4PDT Coil Type:AC