由其分销商提供的 Idec RU4S-C-A110 的描述。
IDEC Power Relay; 6A; 4PDT; 120VAC; 14-Blade; LED; Mechanical Indicator
RELAY 110 TO 120 VAC, 110 TO 120 VAC, 4PDT, 35 MM H X 21 MM W, 6 A PANEL
POWER RELAY, 4PDT, 120VAC, 6A, SOCKET;
General Purpose Relays Relay Plug-In 4PDT 6A 120VAC
RU Series Universal Power Relay
Relay, 4PDT, 6A, 110-120VAC Coil,
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 120V
4PDT with light, no lever AC110-120V
POWER RELAY, 4PDT, 110VAC, 6A, PLUG IN Relay Type:General Purpose Coil Voltage VAC Nom:110V Contact Current Max:6A Contact Voltage AC Nom:250V Contact Voltage DC Nom:30V Coil Resistance:4550ohm Contacts:4PDT Coil Type:AC
Relay, 4Pdt, 240Vac, 30Vdc, 6A; Rango De Producto:Serie Ru; Relé, Tipo:Power - General Purpose; Tipo De Bobina:Sin Enclavamiento; Contacto, Configuración:4Pdt; Tensión De La Bobina:110Vac; Corriente De Contacto:6A; Carry Current:6A |Idec RU4S-C-A110