Idec RQ2V-CN-D24
Electromechanical Relay 24VDC 1.44KOhm 8A DPDT(29x13x16)mm THT General Purpose Relay
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页20 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.67%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
C&K ComponentsV80213MS02Q
Slide Switch, 2 Positions, DPDT, Latched, 4A, 28VDC, Solder Terminal, Through Hole-straight
C&K ComponentsV80212S205Q
Slide Switch, 2 Positions, DPDT, Latched, 4A, 28VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
C&K ComponentsL202011MS02Q
Switch Slide ON ON DPDT Top Slide 4A 250VAC 125VDC PC Pins Thru-Hole Bulk
Switch Rocker ON OFF DPST Quick Connect Curved Rocker 12A 250VAC 186.42VA
NKK SwitchesMS22ANW03
Switch Slide ON None ON DPDT Top Slide 6A 250VAC 100000Cycles PC Pins Thru-Hole
NKK SwitchesMS23BNW03
Switch Slide ON OFF ON DPDT Top Slide 6A 250VAC 100000Cycles PC Pins Thru-Hole
描述
POWER RELAY, DPDT, 24VDC, 8A, PC BOARD Relay Type:General Purpose Coil Voltage VDC Nom:24V Contact Current Max:8A Coil Resistance:1440ohm Contacts:DPDT Coil Type:DC, Sensitive Coil Current:16.7mA Nom Operating Power:400mW
POWER RELAY, DPDT, 24VDC, 8A, PC BOARD; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:8A; Product Range:RQ Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:-; Relay Termi
Power Relay, Dpdt, 24Vdc, 8A, Pc Board; Rango De Producto:Serie Rq; Relé, Tipo:Power - General Purpose; Tipo De Bobina:Sin Enclavamiento; Contacto, Configuración:Dpdt; Tensión De La Bobina:24Vdc; Corriente De Contacto:8A |Idec RQ2V-CN-D24