Idec RQ2V-CN-A24
Electromechanical Relay 24VAC 350Ohm 8A DPDT(29x13x16)mm THT General Purpose Relay
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页12 年前
JRH Electronics
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.95%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
TE Connectivity1887213-3
Power Relay, Dpdt, 8A, 240V, Socket Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity 1887213-3
Phoenix Contact2961435
Relay, 2 Form C (NO/NC), 24 V (AC), 350 Ω, 12 A, 250 V (DC), 250 V (AC), monostable, 2961435
TE Connectivity1887201-3
XT Series General Purpose Interface Plug-In Relay DPDT 8A 24VAC 350Ohm Through Hole
Weidmuller8870210000
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 750mW (Coil), AC Input, AC Output
Weidmuller8869920000
Electromechanical Relay 24VAC 350Ohm 8A DPDT( (15.7mm 12.7mm 29mm)) THT General Purpose Relay
描述
RELAY, 8 A, 24 VAC, 12 MS (MAX.), 8 MS (MAX.), -40 C, +85 C
General Purpose Relays Relay PCB DPDT 8A 24VAC
POWER RELAY, DPDT, 24VAC, 8A, PC BOARD; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:24V; Contact Current Max:8A; Coil Resistance:350ohm; Contact Configuration:DPDT; Coil Type:AC; Coil Current:25.35mA; Nom Operating Power:610mW
Power Relay, Dpdt, 24Vac, 8A, Pc Board; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:8A; Product Range:Rq Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:-; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Idec RQ2V-CN-A24