Idec RH4B-UDC48V
Power Relay, 4Pdt, 48Vdc, 10A, Socket Rohs Compliant: Yes |Idec RH4B-UDC48V
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页14 年前
Farnell
Sager Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.65%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Power Relay 48VDC 10A 4PDT(44x41.5x41.9)mm Flange
Electromechanical Relay 4PDT 10A 48VDC 1.6KOhm Through Hole
Power Relay 48VDC 10A 4PDT(28x41.5x42.4)mm Socket
Schneider Electric782XDX2C-24D
Relay;E-Mech;4PDT;Ctrl-V 24DC;10A@120VAC;8A@277VAC;8A@28VDC;SocketMnt;700 Series
Schneider Electric782XDX2C-120A
Relay; E-Mech; Pwr; 4PDT; Cur-Rtg 8,10A; Ctrl-V 110AC; Vol-Rtg 120,277/28AC/DC
Schneider Electric782XDX2M4L-24A
Relay; E-Mech; 4PDT; Ctrl-V 24AC; 10A; 300V; SocketMnt; Indicator,Pushbutton; 700 Series
描述
Power Relay 48VDC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
General Purpose Relays Relay Plug-In 4PDT 10A 48VDC
4PDT SOCKET MOUNT RELAY BLADE 10 A 48V DC
POWER RELAY, 4PDT, 48VDC, 10A, PLUG IN Relay Type:Miniature Coil Voltage VDC Nom:48V Contact Current Max:10A Contact Voltage AC Nom:220V Contact Voltage DC Nom:30V Coil Resistance:1550ohm Contacts:4PDT Coil Type:DC