Idec HW1B-M4F10-R
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Production
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet62 页13 年前
Farnell
Sager Electronics
3 个月趋势:
-19.14%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
描述
IDEC Corporation HW1B-M4F10-R Pushbutton switch, 22MM MAINTAINED 40M MUSHROOM RED 1NO
Switch Pushbutton; Non-Illuminated; Mushroom Cap; 1-NO; Red
Switch Push Button N.O. SPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPST; Product Range:HW Series; Panel Cutout Diameter:22.3mm; Contact Configuration:SPST-NO; Switch Operation:Momentary; Pushbutton Actuator Style:Mushroom; Actuator / Cap Colour:Red; Contact Current AC Max:10A
Pushbutton Switch, Spst; Contacto, Configuración:Spst-No; Interruptor, Operación:Retorno Por Resorte Momentáneo; Contacto, Tensión Ac Nom:-; Contacto, Tensión Dc Nom:-; Contacto, Intensidad Max:10A; Rango De Producto:-; Color:Red |Idec HW1B-M4F10-R