Idec ABFD220N-G
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页8 年前
Electro Sonic
Lectro Components
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2017-05-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Pushbutton Switches Pushbutton 22mm Momentary Metal Round Red 1NO-1NC Contact Screw Terminal
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
描述
PUSHBUTTON, MOM, GRN, EXT, 2NO NON-ILL, 30mm MOUNTING 2NO CONTACTS, W/ FULL SHROUD
Switch Push Button N.O. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
PUSHBUTTON, TWTD SERIES, 30MM, EXTENDED WITH FULL SHROUD, 2NO, MOM, GREEN