Honeywell ZX10C60A01
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.1A, 48VDC, Solder Terminal, Pin Plunger Actuator, Through Hole-right Angle
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet9 页10 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2010-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
HoneywellZX10E50C01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 0.1A 125VAC 60VDC 0.49N Thru-Hole
HoneywellZX10E60C01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 0.1A 48VDC 0.49N Screw Mount/Through Hole
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever PC Pins 0.1A 30VDC 0.25N Screw Mount/Through Hole
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 0.1A 30VDC 0.55mm THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 0.1A 125VAC 30VDC 0.5N Thru-Hole PC Pins
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 0.1A 125VAC 5VDC 0.2N Thru-Hole PC Pins
描述
48V Single Pole Double Throw (SPDT) Plugin Limit Switches ROHS
Microswitch, Spdt, Pin Plunger, 0.2A/60V Rohs Compliant: Yes |Honeywell ZX10C60A01
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 48V