Honeywell ZX10C30J01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 0.1A 48VDC 0.15N Thru-Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet9 页10 年前
Honeywell
Sager Electronics
Electro Sonic
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.28%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2010-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Snap Acting/Limit Switch SPDT Momentary 0.1A
HoneywellZX40E30C01
Switch Snap Action N.O./N.C. Spdt Straight Lever 3A 125Vac 0.49N Thru-Hole Pc Pins
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever PC Pins 3A 125VAC 30VDC 0.5N Thru-Hole
HoneywellZX40E30E01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 3A 125VAC 0.54N Thru-Hole PC Pins
HoneywellZX40E50E01
Snap Acting/Limit Switch, Spdt, Momentary, Solder Terminal, Simulated Roller Lever Actuator,
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 3A 125VAC 30VDC 0.44N Thru-Hole
描述
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.1A, 48VDC, Solder Terminal, Long Straight Lever Actuator, Panel Mount
On-Mom SPDT 0.15N 900¦Ìm 3000000Cycles 10000Cycles@ (CQC/cUL/ENEC/UL) 100mA 12.8mm*6.5mm
MICRO SWITCH ZX Series Subminiature Basic Switch, SPDT, 48 Vdc, 0.1 A, Straight Lever Actuator, PCB Snap-in Termination MICRO SWITCH ZX Series subminiature basic switches are used for simple or precision ON/OFF application needs. These switches combine small size and light weight with ample electrical capacity, low cost and long life.