Honeywell ZD30SA02EA
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 3A, 12VDC, Wire Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
Sager Electronics
Honeywell
Electro Sonic
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
HoneywellZD30SA01EA
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 3A 125VAC 1.27N Screw Mount Wire Lead Automotive
C&K ComponentsZMSH03130P00JSC
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Wire Lead 3A 125VAC 12VDC 1.27N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever Wire Lead 3A 250VAC 30VDC 0.59N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever 3A 250VAC 30VDC 0.59N Screw Mount Wire Lead
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever 3A 250VAC 30VDC 0.59N Screw Mount Wire Lead
PanasonicABV1612619
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Wire Leads 3A 250V
描述
Basic / Snap Action Switches SPDT 3A at 125VAC PIN PLGR SUBMINI SW
SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V
MICRO SWITCH ZD Series Subminiature Basic Switch, Single Pole Double Throw Circuitry, 3 A @ 125 Vac, Pin Plunger, Wire Termination, IP67 Sealed MICRO SWITCH ZD Series subminiature basic switches combine small size and light weight with ample electrical capacity, low cost and extended life. ZD Series has optional IP67 sealed functionality with pre-wired leads.