Honeywell SSCDANT030PG2A3
Board Mount Pressure Sensor 0psi to 30psi Gage Medical 8-Pin DIP Module
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet33 页11 年前
JRH Electronics
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Introduction Date2011-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Pressure Sensor 0.33V to 2.97V 0psi to 30psi Absolute Medical 8-Pin DIP Module
Pressure Sensor 0psi to 5psi Gage Medical 8-Pin DIP Module
Sensor, TruStability, Pressure, DIP, 2- in H2O Gauge, I2C, 3.3 V Supply
描述
SENSOR, TRUSTABILITY, PRESSURE, LIQUID MEDIA OPTION, 30 PSI GAUGE, I2C
Board Mount Pressure Sensors DIP,Single Ax Barbed Gage, 3.3V
PRESSURE SENSOR, 30PSI, 1; Operating Pre; PRESSURE SENSOR, 30PSI, 1; Operating Pressure Min:0psi; Operating Pressure Max:30psi; Sensor Output:Digital; Supply Current:1.6mA; Voltage Rating:3.3V; Port Style:Axial; Pressure Measurement Type:Gage; Sensor Interface:PCB Mount