Honeywell SPTMA0200PG5B
Industrial Pressure Sensors 0 to 200 psi, 10 Vdc 10 G at 20Hzto2000Hz
Obsolete
提交询价
向一些专门寻找罕见零件的分销商提交询价。
询价请求(RFQ)
此请求将被发送给指定的供应商。
(* 表示必填字段)
报价请求
供应商 *
联系信息
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页16 年前
Sager Electronics
供应链
Introduction Date2012-12-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-04-09
LTD Date2021-04-09
相关零件
HoneywellSPT4V0200PG7B
Industrial Pressure Sensor 1V to 5V 0psi to 200psi Gage 4-Pin
HoneywellMLH200PSB06B
Sensor, Pressure, 200 Pressure Range, 4-20mA Output, Packard Connector
描述
Piezoresistive Sensor, 0Psi Min, 200Psi Max, 4-20mA, Cylindrical
Pressure Sensor 0psi to 200psi Gage 4-Pin
Sensors, Pressure Transducers, Stainless Steel Media Isolated
Honeywell JZ STAINLESS PRESSURE PRODUCTS
SPT Series Heavy Duty Pressure Transducer, mA version, compensated, 0 psi to 200 psi, gage, 1/4-18 NPT, bayonet connector Honeywell's SPT Series stainless steel pressure sensors are designed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments and will accommodate any media that will not adversely attack 304 or 316 stainless steel wetted parts. The SPT Series is calibrated and compensated for three styles of output. All versions feature a variety of prssure connections to allow use in a wide range of OEM equipment.