Honeywell SPS-L075-HALS
Absolute Magnetoresistive Sensor, 0mm Min, 75mm Max, 0-5V, Rectangular, Panel Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Farnell
Newark
Honeywell
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+26.50%
供应链
Country of OriginMainland China
Introduction Date2010-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Through-Beam Photoelectric Sensor, Bare Wire, Straight, U-Slot, Light On, NPN
Power Supply; AC-DC; 12V; 1.3A; 85-264V In; Enclosed; DIN Rail Mount; PFC; S8VM Series
描述
Linear Position Sensor 24V Analog Output Automotive 2-Pin
SMART POSITION SENSOR SERIES, 75 MM LINEAR CONFIGURATION, 0 MM TO 75 MM [0 IN TO 3.0 IN] SENSING RANGE, MAGNET INCLUDED
SENSOR, SMART POSITION, 75MM; Operating Magnetic Force Min:20G; Supply Voltage Range DC:6V to 24V; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011)
HONEYWELL SPS-L075-HALS SENSOR, SMART POSITION, 75MM
Linear Displacement Sensors 75mm LINEAR 16BIT
SMART POS.SENSOR 75MM W/MAGNET
Linear Position Sensor; Transducer Function:Linear Current; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Sensor Output:Voltage; Sensor Output Range:0 to 75; Linearity %:0.4%; Sensing Range Max:75mm; Sensing Range Min:0mm