Honeywell MLH500PSB06B
Pressure Sensor 0psi to 500psi Sealed Gage Automotive 3-Pin
Production
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet10 页8 年前
Datasheet6 页9 年前
IHS
Honeywell
Newark
Agility
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
HoneywellMLH500PSG01B
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 4-20mA Output, DIN4650C Connector
HoneywellMLH500PSP06B
Industrial Pressure Sensor 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH500PSP06C
Industrial Pressure Sensor 1V to 6V 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
描述
Industrial Pressure Sensors 9.5V 0psi to 500psi SEALED GAGE 25 Ohm
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 4-20mA, Cylindrical, Unspecified Mount
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
Pressure Sensor; Sensor Output:Current; Port Style:NPT; Operating Pressure Max:500psi; Leaded Process Compatible:No; Operating Pressure:500 Psi; Output Current Max:20mA; Output Current Min:4mA; Output Type:Current ;RoHS Compliant: Yes