HIROSE ELECTRIC DF63-2P-3.96DSA
Conn Shrouded Header HDR 2 POS 3.96mm Solder ST Thru-Hole Bag
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing1 页7 年前
Datasheet8 页6 年前
IHS
Farnell
element14 APAC
Hirose SCT
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity1-1318300-2
Rectangular Power Connector, 2 Contact(s), Male, Solder Terminal, Plug
TE Connectivity647676-2
Pin Header, Wire-to-Board, 3.96 mm, 1 Rows, 2 Contacts, Through Hole Straight, Economy Power
Conn Unshrouded Header HDR 2 POS 3.96mm Solder ST Thru-Hole
Conn Unshrouded Header HDR 2 POS 3.96mm Solder ST Thru-Hole Package
Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Locking, White Insulator
描述
[EnerBee™]15A 3.96mm Pitch Wire-to-Board Connectors for Internal Power Supply (UL, C-UL, TÜV, Listed), 10.0 A, -55 to 105 ℃, RoHS
Hirose SCT
CONNECTOR, HEADER, 2POS, 1ROW, 3.96MM; Pitch Spacing: 3.96mm; No. of Contacts: 2Contacts; Gender: Header; Product Range: EnerBee DF63 Series; Contact Termination Type: Through Hole; No. of Rows: 1Rows; Contact Plating: Tin Plated Contacts; Contact Material: Brass; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)