HIROSE ELECTRIC DF62B-3EP-2.2C
DF62B Series 3 Positions 2 Row 2.2 mm Pitch Black Housing Rectangular Connector
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Future Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2014-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
HIROSE ELECTRICDF59-3P-2C
[Snapbee ] 2.0Mm Pitch, Multi Functional Connectors (Ul/Csa Certified) |Hirose/hrs DF59-3P-2C
Conn Housing PL 3 POS 2.5mm Crimp ST Panel Mount SPOX™ Bag
TE Connectivity828548-3
Board Connector, 3 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Natural Insulator
TE Connectivity826936-3
Conn Unshrouded Header HDR 3 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Carton
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 3 position 0.100" (2.54mm)
Conn IDC Connector HDR 3 POS 2mm IDT ST Cable Mount Tray
描述
CONN PLUG HSG 3POS 2.20MM / 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
[SignalBee™]2 X 2.2mm Pitch, Wire-to-Wire Connector for Small Spaces, -35 ℃ to 105 ℃, RoHS
Hirose SCT
Plug Connector Housing, Pbt; Product Range:Df62 Series; Gender:Plug; No. Of Positions:3Ways; Pitch Spacing:2.2Mm; For Use With:Df62 Series Pin Contacts; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF62B-3EP-2.2C