Harwin M22-2032005
Board Connector, 20 Contact(S), 1 Row(S), Male, Right Angle, 0.079 Inch Pitch, Solder Terminal,
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+75.20%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Harwin M22-2032005 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Connector, Header, 20Pos, 1Row, 2Mm Rohs Compliant: Yes |Harwin M22-2012005
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Bag
TE Connectivity / AMP1-2041145-4
Headers & Wire Housings HPI 2.0mm CONN. R/A DIP 14P
2.00mm Pitch MicroBlade Wire-to-Board Header, Right-Angle, 15 Circuits
16pin 2.54mm 1 Breakaway,Header,Push-Pull 4A 380nm 40.64mm*10.41mm
描述
Conn Unshrouded Header M 20 POS 2mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk/Loose
Connector, Header, 20Pos, 1Row, 2Mm Rohs Compliant: Yes |Harwin M22-2032005
HEADER, RIGHT ANGLE, 1ROW, 20WAY; Pitch Spacing:2mm; No. of Contacts:20Contacts; Gender:Header; Product Range:M22 Series; Contact Termination Type:Through Hole; No. of Rows:1Rows; Contact Plating:Gold Plated Contacts; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Approval Category:UL 94V-0; Colour:Black; Contact Resistance:20mohm; Current Rating:2A; Current per Contact Max:2A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:10000Mohm; Material:Glass Filled Polyester; No. of Mating Cycles:50; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; Voltage Rating VAC:250V; Working Voltage:250V