Hammond 1590WVFLBK
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 120 x 94 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WVFLBK
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet6 页10 年前
Datasheet1 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Mouser
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.92%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Hammond1590WVBK
Enclosure Watertight Diecast 4.7 x 4.72 x 3.69 Inch Black No Mounting Flanges
Hammond1590VFLBK
Die Cast Enclosure Flanged Lid 1590 150x120x93.8mm Die-Cast Aluminium Alloy Black IP54
Hammond1590VBK
ENCLOSURE, BOX-LID, ALUMINUM, DIECAST, BLACK,4.724X4.724X3.701 IN, IP54,1590 SERIES
Bud IndustriesANS-3803-B
Bud Industries ANS-3803-B Aluminum Enclosure, EMI/RFI Shielding Gasket, Black, 3.8x3.8x2.6 in
Bud IndustriesANS-3815-B
Clear Plastic Enclosure BT-2740, Blue Clear Plastic Enclosure (9.5 X 6.3 X 3.5 In)
Bud IndustriesCU-5475-B
ENCLOSURE, FLANGED, ALUMINUM, DIE CAST, BLACK,4.75X4.75X3.75 IN, ECONOBOX SERIES
描述
Hammond 1590WVFLBK Watertight Diecast Enclosure Flanged Lid 119.5x119.5x94 Black
ENCLOSURE, FLANGED LID, ALUMINUM, DIECAST, BLACK,4.724X4.724X3.701 IN, IP65,1590W
enclosure - watertight diecast 1590V W-PROOF FLNGD LID BLACK (4.7 x 4.72 x 3.69) Hammond PN 1590WVFLBK : UPC [623980677699] Color: Black
ENCLOSURE, DIECAST, FLANGED; Enclosure Material:Aluminium; Body Colour:Black; External Height - Imperial:3.7"; External Height - Metric:94mm; External Width - Imperial:4.7"; External Width - Metric:119.5mm; External Depth - Imperial:4.7"; External Depth - Metric:119.5mm; IP Rating:65; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011)