Hammond 1418N4S16C10
NEMA 4x Wallmount Enclosure with Panel 20 x 16 x 10 316 Stainless Steel 20 x 16 x 10 Inch
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
NEMA 4,12 Eclipse Enclosure 20 x 16 x 10 Steel/Gray 20 x 16 x 10 Inch
Clamps Electrical Enclosure, 20 in H, 10 in D, 16 in W, 12, 13, 4, 4X, Aluminum
NEMA 4x Eclipse Window Door Enclosure 20 x 16 x 10 304 Stainless Steel 20 x 16 x 10 Inch
描述
ENCLOSURE, WALL MOUNT, 316 SS, NATURAL; Enclosure Type:Wall Mount; Enclosure Material:316 Stainless Steel; External Height - Metric:508mm; External Width - Metric:406mm; External Depth - Metric:254mm; IP Rating:IP66 RoHS Compliant: Yes