由其分销商提供的 Grayhill 56SDP30-01-1-AJN 的描述。
ROTARY SWITCH, SP12T, NON-SHORTING, FLATTED ACTUATOR, 200MA, 115VAC, PC PIN
Switch Rotary SP12T 12 Flatted Shaft PC Pins 0.2A 115VAC 30VDC
Rotary Switch, 12 Positions, SP12T, Latched, 0.2A, 30VDC, Solder Terminal, Adjustable Stop Type Actuator, Through Hole-straight
Rotary Switches Rotary Switch, Shaft/panel seal, adjustable stop, PC mount, 30-deg;, 1 deck, 1 pole/deck, non-shorting, 56SDP30-01PAJN
No. of Switch Positions:12 Position; No. of Poles:1 Pole; Angle of Throw:30°; Contact Current AC Max:200mA; Contact Voltage AC Max:115V; Product Range:56 Series; Illumination:Non Illuminated; Contact Cu
Switch, Rotary, Sp12T, 200Ma, 115V; Rango De Producto:Serie 56; Ángulo De Tiro:30°; Contacto, Intensidad Ac Max:200Ma; Contacto, Intensidad Dc Max:200Ma; Contacto, Tensión Ac Max:115V; Contacto, Tensión Dc Max:30V; No. Of Decks:1 |Grayhill 56SDP30-01-1-AJN