Fastron 1812AF-560K-01
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1812
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页3 年前
Master Electronics
Mouser
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
描述
Inductor RF Chip Molded/Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.5MHz 42Q-Factor Ceramic 190mA 5.5Ohm DCR 1812 T/R
Wire-wound Ceramic and Ferrite RF Chip Inductor
Fastron
1812 WIREWOUND CER/FER IND 56uH 10%