Fastron 1206AS-018J-01
Inductor RF Chip Molded Wirewound 18nH 5% 300MHz 51Q-Factor Ceramic 1A 100mOhm DCR 1206 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页3 年前
Electro Sonic
Mouser
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
描述
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
1206 WIREWOUND CER IND 18nH 5%
1206 and Larger Surface Mount Inductors 18nH 100 MHz 5% Tol