Fairview Microwave FMC0202085-36
Sma Male to Sma Male Cable FM-F086 Coax in 36 Inch
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet3 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.68%
供应链
Introduction Date2016-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
CBL ASSY, SMA PLUG-PLUG, 50 OHM, 914.4MM;
CBL ASSY, SMA PLUG-PLUG, 50 OHM, 36"; Cable Length - Imperial:36"; Cable Length - Metric:914.4mm; Coaxial Cable Type:HS086; Connector Type A:SMA Plug; Connector Type B:SMA Plug; Impedance:50ohm; Jacket Color:Blue
RF cable assembly part number FMC0202085-36 SMA male to SMA male cable FM-F086 coax in 36 inch from Fairview Microwave is one of a huge selection of coaxial cables for radio, antenna and interconnect with RF components. Fairview Microwave RF coaxial cable assembly products are designed for typical use, production, laboratory test and measurement, defense / military, aerial antenna towers, etc. SMA male to SMA male cable FM-F086 coax in 36 inch, like our other coaxial cable assemblies, is specifically ready for quicker shipment than most in the industry can provide.This Fairview Microwave RF coaxial assembly is manufactured with SMA cable connection on one end and a SMA cable connection on the other end. Our SMA cable assembly has a male gender on end one and male on end two. SMA cable FMC0202085-36 is built in a male to male coaxial assembly design and will ship quickly after the purchase.Fairview SMA male to SMA male cable assembly FMC0202085-36 is built with FM-F086 coax and it is a flexible design. Our SMA cable assembly is manufactured with 50 Ohm SMA to 50 Ohm SMA cable connectors and has a 50 Ohm impedance for the cable. RF specs for this SMA male to SMA male cable can be found on its specifications datasheet PDF above.SMA male to SMA male coaxial cable assembly is just one of more than a million RF parts we have available. Fairview Microwave is where to buy a high quality SMA to SMA cable assembly for quick shipment worldwide. We also have a wide selection of other low to high frequency coaxial cables that will ship quickly from our United States warehouse. Because Fairview is one of a few RF, microwave and millimeter wave cable assembly suppliers with rapid shipping, many variations of SMA cable assemblies can also be built and shipped quickly as well. Custom cable assemblies for radio, antenna, RF component inter connection and more for production, test and measurement labs, military / defense, aerospace, telecom and other RF applications for cables can be easily built.