EPCOS B82721K2401N021
Box Radial Ferrite RoHS Compliant Common Mode Choke 400mA 1.7Ohm 10kHz 18.2mm
数据表和文档
Newark
Datasheet9 页9 年前
Datasheet9 页27 年前
EPCOS
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B82721K2401N021 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Common Mode Choke, 27000uH, 30%, 2 Element, Ferrite-Core
Common Mode Chokes Dual 27000uH 10kHz 0.5A 1.2Ohm DCR Thru-Hole Automotive Tray
Common Mode Chokes Dual 27000uH 10kHz 0.5A 1.2Ohm DCR Thru-Hole Automotive Box
TE ConnectivityRN212-0.5-02
Common Mode Chokes Dual 27mH 10kHz 500mA 1.25Ohm DCR Thru-Hole
TE ConnectivityRN112-0.5-02
Common Mode Choke Through Hole Power Line 500mA (Typ) 2 Lines 1.25 Ohm (Typ) -40°C ~ 125°C
Common Mode Chokes Dual 27mH 10kHz 800mA 500mOhm DCR Thru-Hole
描述
Epcos 27000 uH +/-30% Ferrite Power Inductor; 400mA Idc; 1.7Ohms Rdc B82721A
Choke, Com Mode 2X27Mh 0.4Achoke, Com Mode 2X27Mh 0.4A; Inductance:27Mh; Inductor Type:Common/Asymmetrical; Current, Dc Max:0.4A; Resistance:1700Mr; Tolerance, +:30%; Tolerance, -:30%; Case Style:Pcb Mount; Voltage Rating, Ac:250V; |Epcos B82721K2401N021.