EPCOS B78108S1472K000
Ind RF Choke Bobbin Core 4.7uH 10% 60Q-Factor Ferrite 820mA AXL Ammo Pack/T/R
数据表和文档
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-62.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B78108S1472K000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
RF Choke Bobbin Core 4.7uH 10% 7.96MHz 70Q-Factor Ferrite 0.62A 0.4Ohm DCR AXL T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Inductor Power Unshielded Wirewound 4.7uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 650mA 270mOhm DCR 1812 T/R
描述
RF CHOKE General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Axial Leaded High Frequency Inductor, Rf Choke, B78108S Bc Series, 4.7 H, 10%, 0.34 Ohm, 820 Ma Rohs Compliant: Yes |Epcos B78108S1472K000.
INDUCTOR, AXIAL, 4.7UH; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.34ohm; DC Current Rating:820mA; Q Test Frequency:7.96MHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:4mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:820mA; External Length / Height:9.2mm; Inductance Measurement Frequency:1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Lead Length:25mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:60; Q Factor @ Frequency:60 @ 7.96MHz; Resistance:0.34ohm; Resonant Frequency:95MHz; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%