EPCOS B72220S0151K101
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 1.16nF 100A; Clamping 395V; Varistor 240V
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+39.69%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72220S0151K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Varistor Metal Oxide 150 Volt AC 200 Volt 8000 Amp 240 Volt Through Hole
Varistor, Metal Oxide, 240V, 20Mm, 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MOV-20D241KTR
LittelfuseV175LA20AP
LA Series 225 VDC 175 V RMS 455 V Clamp 6500 A 1400 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV175LS20AP
Radial Varistor 20Mm Rohs/Lead Free/ T&r |Littelfuse V175LS20AP
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=175Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=8000A
300V 1W 2640pF@1kHz 85J 150V 115V 162V 6500A Radial Leaded Varistors ROHS
描述
Varistor, 150Vac, 200Vdc, 395V, 20Mm Disc; Voltage Rating Vac:150V; Voltage Rating Vdc:200V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:395V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:8Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72220S0151K101