EPCOS B72220S0131K101
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 1.34nF 100A; Clamping 340V; Varistor 205V
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.96%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72220S0131K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Varistor Metal Oxide 150 Volt AC 200 Volt 8000 Amp 240 Volt Through Hole
LittelfuseV140LA20AP
Var MOV 140VAC/180VDC 6500A 242V Thru-Hole Radial Bulk
340V 1W 95J 2400pF@1kHz 170V 130V 185V 6500A Radial Leaded Varistors ROHS
LittelfuseV140LT20AP
Var Metal Oxide 140VAC 180VDC 6500A 242V Thru-Hole T/R
LittelfuseV150LA20BP
LA Series 200 VDC 150 V RMS 360 V Clamp 6500 A 1600 pF Radial Lead Varistor
PanasonicERZ-V14D221
SURGE ABSORBER VARISTOR Varistor, 180V, 78J, Through Hole Mount
描述
Epcos B72220S0131K101 130V 74J 20mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 340V 100A 20mm 10%
205V 8KA 1 184.5V 2.255KV 170V 130V 74J 1.85nF@1kHz 50.5mm*25.5mm
Var MOV 130VAC/170VDC 8000A 205V Thru-Hole Radial Bulk
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=130Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=8000A
TVS Varistor, 130 VAC, 170 VDC, StandarD B722, 340 V, Disc, Radial Leaded, 20 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor, 74J, 130Vac, 170Vdc, 340V, Radial; Voltage Rating Vac:130V; Voltage Rating Vdc:170V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:340V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:8Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72220S0131K101