EPCOS B72214S750K101
TVS Varistor, 95 VAC, 125 VDC, StandarD B722, 250 V, Disc, Radial Leaded, 14 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页14 年前
Newark
DigiKey
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+72.60%
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Epcos B72214S0750K101 75V 20J 14mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
LittelfuseV150ZS8P
ZA Series - Low to Medium Voltage Radial Leaded Varistor, 4500A, disc 14mm, RoHS
LittelfuseV150ZA8P
ZA Series 127 VDC 95 V RMS 255 V Clamp 4500 A 1400 pF Radial Lead Varistor
PanasonicERZ-V10D151
ZNR SERIES METAL OXIDE VARISTOR 1.1NF 25A, CLAMPING 250V, VARISTOR 150V
PanasonicERZ-V10D121
ZNR SERIES SURGE ABSORBER 1.4NF 25A, CLAMPING 200V, VARISTOR 120V
LittelfuseV120ZT6P
ZT Series 102 VDC 75 V RMS 210 V Clamp 4500 A 1700 pF Radial Lead Varistor
描述
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S14K75 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 7.5 mm Direct voltage max.: 100 V Energy: 20 J Surge current: 4.5 kA
Varistor, 200V, 14Mm Disc; Voltage Rating Vac:75V; Voltage Rating Vdc:100V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:200V; Varistor Case Style:Disc 14Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:4.5Ka; Operating Temperature Max:85°Crohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72214S750K101