EPCOS B72214S0400K101
68V 1KA 1 61.2V 748V 56V 40V 13J 3.55NF@1KHZ DIP 43.5MM*4.9MM*18.5MM
Production
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
element14 APAC
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-44.35%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72214S0400K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
B722 Series 56 V 40 Vrms 135 V Clamp 1000 A 3550 pF StandarD Leaded Varistor
LittelfuseV68ZA10P
Varistor; Circuit Protection; 40VAC/56VDC; 123V; 10A; Metal Oxide; 3300pF; Radial
Varistor, Metal Oxide, 68V, 14Mm, 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MOV-14D680KTR
PanasonicERZ-V10D680
ERZ-V Series 40 Vrms 56 VDC 1 kA 135 Vcl Radial Transient/Surge Absorber
VARISTOR 68V 1KA DISC 14MM / 68 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
LittelfuseV56ZA8P
VARISTOR, CIRCUIT PROTECT, 35VAC/45VDC, 103V, 10A, METAL OXIDE, 3900PF, RADIAL
描述
Epcos B72214S0400K101 40V 13J 14mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Radial Through Hole Radial Radial Tin TVS Varistor 135V 10A 14mm 10%
Var MOV 40VAC/56VDC 1000A 68V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=40Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=1000A
TVS Varistor, 40 VAC, 56 VDC, StandarD B722, 135 V, Disc, Radial Leaded, 14 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
61.2V~74.8V Radial Leaded Varistors ROHS
56V 40V 68V Plugin Varistors ROHS
Varistor, 13J, Through Hole Mount
Varistor, 40Vac, 56Vdc, 135V, 14Mm Disc; Voltage Rating Vac:40V; Voltage Rating Vdc:56V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:135V; Varistor Case Style:Disc 14Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:1Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72214S0400K101