EPCOS B72214S0131K101
Varistor, Circuit Protection; 130Vrms; 340V; 4500A; Metal Oxide; 650pF; Wire; 0.6W; 25ns
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Future Electronics
Newark
element14 APAC
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.44%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72214S0131K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
SIOV METAL OXIDE VARISTOR Varistor, 170V, 34J, Through Hole Mount
SIOV METAL OXIDE VARISTOR Varistor, 200V, 40J, Through Hole Mount
B722 Series 180 V 140 Vrms 360 V Clamp 4500 A 820 pF StandarD Leaded Varistor
LittelfuseV130LA10AP
LA Series 175 VDC 130 V RMS 340 V Clamp 4500 A 1000 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV130LT10AP
LT Series 175 VDC 130 V RMS 340 V Clamp 4500 A 100 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV130LC10AP
Var MOV 130VAC/175VDC 4500A 225.5V Thru-Hole Radial Bulk
描述
Epcos B72214S0131K101 130V 19J 14mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
205V 4.5KA 1 184.5V 2.255KV 170V 130V 34J 880pF@1kHz 4.2mm*18.5mm
Var MOV 130VAC/170VDC 4500A 205V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=130Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=4500A
EPCOS B72214S0131K101 TVS Varistor, MOV, B722 Series, 130 V, 170 V, 340 V, Disc 14mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor, 34J, Through Hole Mount
Varistor, 34.0J, 130Vac; Voltage Rating Vac:130V; Voltage Rating V Dc:170V; Product Range:B722 Series; Clamping Voltage Vc Max:340V; Varistor Case Style:Disc 14Mm; Varistor Type:Metal Oxide Varistor (Mov); Peak Surge Current @ Rohs Compliant: Yes |Tdk B72214S0131K101