TDK B72214S0111K101
VARISTOR 180V 4.5KA DISC 14MM / 180 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
TME
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
B722 Series 180 V 140 Vrms 360 V Clamp 4500 A 820 pF StandarD Leaded Varistor
SIOV METAL OXIDE VARISTOR Varistor, 170V, 34J, Through Hole Mount
LittelfuseV180ZA10P
ZA Series 153 VDC 115 V RMS 300 V Clamp 4500 A 1100 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV130LA10AP
LA Series 175 VDC 130 V RMS 340 V Clamp 4500 A 1000 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV130LT10AP
LT Series 175 VDC 130 V RMS 340 V Clamp 4500 A 100 pF Radial Lead Varistor
PanasonicERZV10D221
Varistor [Panasonic Automotive & Industrial Systems] ERZV10D221 Varistor
描述
Epcos Standard Series Disc Varistor 730pF 4500A; Varistor 180V
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=115Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=4500A
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 300V 50A 14mm 10%
Var MOV 115VAC/150VDC 4500A 180V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
180V 4.5KA 1 162V 198V 150V 115V 30J 1nF@1kHz 18.5mm*18.5mm
TVS Varistor, 115 VAC, 150 VDC, StandarD B722, 300 V, Disc, Radial Leaded, 14 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
162V~198V 4.5kA Radial Leaded Varistors ROHS
150V 115V 180V Plugin Varistors ROHS
Varistor, 30J, Through Hole Mount
EPCOS B72214S0111K101 金属氧化物压敏电阻
Varistor, 30.0J, 115Vac; Voltage Rating Vac:115V; Voltage Rating V Dc:150V; Product Range:B722 Series; Clamping Voltage Vc Max:300V; Varistor Case Style:Disc 14Mm; Varistor Type:Metal Oxide Varistor (Mov); Peak Surge Current @ Rohs Compliant: Yes |Epcos B72214S0111K101
VARISTOR, 30.0J, 115VAC; Voltage Rating VAC: 115V; Voltage Rating V DC: 150V; Product Range: B722 Series; Clamping Voltage Vc Max: 300V; Varistor Case Style: Disc 14mm; Varistor Type: Metal Oxide Varistor (MOV); Peak Surge Current @ 8/20µs: 4.5kA; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Peak Energy (10/1000uS): 30J; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Approval Bodies: CECC, CSA, UL; Body Diameter: 16.5mm; Capacitance: 730pF; Clamping Voltage: 300V; Clamping Voltage @ 8/20µs Max: 300V; External Depth: 0.8mm; External Length / Height: 19mm; Lead Length: 30mm; Lead Spacing: 7.5mm; Operating Temperature Range: -40°C to +85°C; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs: 4500A; Suppressor Type: Varistor; Surge Current: 4.5kA; Transient Energy: 30J; Varistor Voltage: 180V; Varistor Voltage @ 1mA: 162V; Varistor Voltage @ 1mA Max: 198V; Varistor Voltage Tolerance +: 10%