EPCOS B72210S0500K101
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 950pF 25A; Clamping 135V; Varistor 82V
Production
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.05%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72210S0500K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
LittelfuseV82ZA4P
ZA Series 68 VDC 50 V RMS 135 V Clamp 2500 A 1100 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV82ZS4P
METAL-OXIDE VARISTOR Varistor, 8J, Through Hole Mount
LittelfuseV82ZT4P
ZA Series 68 VDC 50 Vrms 135 V Clamp 2500 A 1485 pF Radial Metal Oxide Varistor
PanasonicERZV07D820
Varistor 50 Volt AC 65 Volt 1750 Amp 82 Volt Through Hole Bulk
PanasonicERZ-VA7D820
Znr Mov Transient/Surge Absorbers, type D Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERZ-VA7D820
Epcos B72210S0600K101 60V 10J 10mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
描述
Var MOV 50VAC/65VDC 2500A 82V Thru-Hole Radial Bulk
82V 2.5KA 1 73.8V 902V 65V 50V 8.4J 950pF@1kHz 14.5mm*14.5mm
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=50Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=2500A
73.8V~90.2V 2.5kA Radial Leaded Varistors ROHS
Varistor, 8.4J, Through Hole Mount
65V 50V 82V Plugin Varistors ROHS
Varistor, 8.4J, 65Vdc, 50Vac, Radial Leaded; Voltage Rating Vac:50V; Voltage Rating Vdc:65V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:135V; Varistor Case Style:Disc 10Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:2.5Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72210S0500K101